Wood plastike WPC makine plastike druri makinë - China Qingdao Hegu dru-plastike

Wood plastike WPC druri makinë makinë plastike

Përshkrim i shkurtër:

Product Description   Description of WPC products. Description of wpc products: 1, New product: The wood-plastic is a new kind of synthetic material t...


 • FOB Çmimi: US $ 20,000-100,000 / set
 • Min.urdhër Sasia: 1 set
 • Furnizimi Aftësia: 10 grupe në muaj
 • Port: Qingdao
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Shërbim dhe mbështetje

  Hetim dhe kontakt

  Produkt Tags

  përshkrim i produktit
  produktet WPC produktet pvc WPC aplikimi WPC aplikimi WPC 3 

  Përshkrimi i produkteve WPC.

  Përshkrimi i produkteve WPC:
  1, produkt i ri: The dru-plastike është një lloj i ri i materialit sintetik përmes procesit të përzierjes, exruding, kalibrues, Hualing off dhe prerja,
  2, Materiali: përdor PVC, PP, rrëshirë PE ose plastike riciklohen dhe fibra impiant (pluhur dru, kosit, kashtë etj) si lëndë të parë.
  3, Avantazhet: Ky lloj i drurit-plastike nuk janë vetëm shumë të ngjashme me dru natyror në pamjen dhe të ndjehen, por gjithashtu kanë të njëjtat karakteristika si dru i të akcizës, planeable, sawable, rrokje i pakrahasueshëm, shkalla e ulët që pi pa mase, rezistencë të mirë lagështi, mothproof , rezistenca myk, rezistenca e mirë për të acidit dhe alkali, anti-korrozioni, dhe ai e ka cilësinë e rezistencës zjarrit. Produktet janë jo-toksike, jo-ndotëse, mjedisit të favorshëm dhe për të shpëtuar-energied, pa formal, benzen dhe amoniakut dhe substancave të tjera të dëmshme.
  4, Aplikimi: Produktet e drurit-plastike janë përdorur gjerësisht në katin e në natyrë, në afërsi të ndërtimit të ujit, ballkon, arkitekturës së peizazhit, karrige dhe stola, gardhe, dyert dhe dritaret të brendshme, mobilje, etj

  makineri profilin WPC / machine WPC extruder / Dru makine plastike përbërë

  WPC plastike dru makine perberje përfshirë mikser,

  dru miller, WPC granulator, linjë profilin nxjerrje WPC,

  lëmues makine, larja makine, makine embossing,

  WPC konik extruders vidë të dyfishtë,

  WPC stolisje linjë prodhimi makinë.

  WPC makine / Dru makine plastike përbërë / WPC panel mur nxjerrje linjë

  WPC linjë prodhimi me konik me dy helika extruder

  dru makine plastike përbërë / plastike WPC druri Machine

  WPC PROFILI duke makine (1) WPC PROFILI duke makine (3) WPC PROFILI duke makine (4) WPC PROFILI duke makine (5)

  rrjedha e prodhimit për plastike dru makinë WPC stolisje

  1 Përgatitja e material:

  druri pluhur material: pluhur 80-100mesh dru, ajo mund të bëhet nga tallash druri, lëvore oriz, kashtë oriz, lëvore gruri dhe kashtë, staw pambuku dhe humbje e bujqësisë. Makinë nevojë është shkatërrimtar druri dhe makinë Pulverizer
  materiale plastike: riciklohen PP / PE plastike pas larjes dhe shkatërrimtar në thekon. makinë duhet është larëse plastike dhe shkatërrimtar linjë.

  pvc rrjedhjen e prodhimit WPC

  2, WPC material përzierjen dhe granulating

  Përzierjen: vënë të gjithë materialin e në makinë përzierjen, të tilla si PP / PE thekon riciklohen, pluhur druri, aditivëve kimike
  granulating: është e rëndësishme për të përdorur një granulating makinë me cilësi të lartë për të bërë granula WPC, sistemi lagështi exhuasting është e nevojshme për procesin e granulating.

  SRL-Z seri mikser vertikale  PVC prerë hot makine granulating

  3, produktet e WPC trajtim nxjerrje-derdhur-sipërfaqe

  Nxjerrje dhe derdhur: konik extruder jonë vidhos dyfishtë është projektuar posaçërisht për produkte me cilësi të lartë WPC nxjerrje, ajo mund të bëjë material WPC plotësisht të përziera dhe të shkrirë dhe uniforme, të pajisur me myk të mirë deisgned dhe kalibrimin, pajisje internet prerja, jonë makine plastike Dru profilin WPC mund të mira produktet WPC, të tilla si prodfiles stolisje, profilet kopsht, profilet karrige, profilet pergoza, profilet e sistemit kangjella.
  Trajtim sipërfaqësor: lëmues, larja dhe procesi embossing mund të bëjë të produkteve WPC me grurë prej druri të natyrës e cila është e mirë pranuar nga konsumatorët.

  furçë makinë nxjerrje pushi CNC gdhendje machine
  Një përzierje e drurit natyror dhe fibra plastike formon composites dru-plastike. Këto ndihmojnë në uljen e peshës së përgjithshme të një automjeti, dhe nga ana tjetër, ajo rrit efikasitetin e saj të karburantit. Drurit composites plastike janë një zëvendësues me çmim të ulët dhe eko-miqësore për plastike dhe çeliku komponentët në të gjitha kërkesat e ndërtimit. Për këtë arsye, kërkesa e tyre është vazhdimisht në rritje në treg.
  Tregu dru-plastike composites është segmentuar nga lloje: Polietileni (PE), Polypropylene (PP), Polyvinyl chloride (PVC) dhe të tjerët. Polietileni bazuar composites plastike druri dominojnë industrinë. Segmenti Building & Construction Produkte konsiderohet të jetë konsumatori më i madh i polietileni dhe Polyvinyl chloride composites dru-plastike. Komponentëve të automobilave segment vjen në tjetër ku composites dru-plastike janë përdorur në bërjen e komponentëve të lehtë automobilave
  Bazuar në zbatimin e tyre, ky treg është segmentuar në të ndërtimit dhe produkteve të ndërtimit, stolisje, skermë, mallrave industriale dhe konsumit, komponentëve të automobilave, dhe të tjerët. Ndër këto, ndërtimit dhe ndërtimit segment u shfaq si më e madhja në tregun global composites dru-plastike.


 • Previous:
 • Next:

 • 1, PËRSHKRIMI Garanci: 

  1.1 GARANCI Periudha: 12 muaj, duke filluar nga dita e parë e makinave të rrjedhshëm në depo konsumatorit

  1.2 shitësi do të japë: SERVICES dhe pjesë këmbimi, shërbim falas-e-pagesë gjatë gjithë periudhës EQUIPMENT garanci.

  1.3 shërbim gjatë gjithë jetës:  shitësi duhet të ofrojë shërbim gjatë gjithë jetës për mallrat e shitura, të paguajë blerësi për pjesët e nevojshme rezervë pas 12 muajve afatit të garancisë.

  2, KUSHTET dorëzimit:

  2.1 DELIVERY KUSHTI: FOB QINGDAO port.

  2.2 DELIVERY TERM: brenda 60 ditëve të punës pas marrjes së pagesës së përparuar, shitësi duhet të njoftojnë blerësit PËR TË BËRË inspektimit. Shitësi duhet të përfundojë paketimin e mallrave dhe të gatshëm për dërgesë brenda 15 ditëve pune nga dita e pranimit Shitës pagesa e plotë.

  2.3 MBIKËQYRJA i ngarkimit : shitësi duhet të njoftojnë blerësit EXACTLING LOADING TIME, blerësi mund të organizojmë për mbikëqyrjen e ngarkimit.

  3, inspektimi: 

  Kur makina përfunduar, shitësi duhet të informojnë blerësit për BËRË inspektimi para dërgesës, shitësi garanci PERFORMANCA mirë të të gjitha shitësi të shitura goods.The përsipër kosto materiale për inspektimin makinë në FABRIKEN shitësit. Blerësi duhet të vijnë në fabrikën shitësit për të bërë punë INSPEKTIMIT, OR blerësi mund të besojë ndonjë PARTT tretë për të ardhur në fabrikën shitësit për të bërë punë të inspektimit.

  4, INSTALIMI DHE PAJISJET KOMISIONIMI: 

  Në qoftë se blerësi KËRKON, shitësi duhet të dërgojë teknik ekip në fabrikën blerësit për instalimin dhe testimin e linjë e tërë.

  Nëse ndonjë interes për makinat tona, ju lutemi të ndjehen të lirë të na kontaktoni:

  Email: info@tongsanextruder.com        info@wpcmachinery.com

  Telefon: 0.086-13953226564
  TEL: 0086-532-82215318

  Adresa: West End dhe Jug Side Of Yangzhou Road, Jiaozhou City, Qingdao, Kinë

 • WhatsApp Online Chat!