1220mm компјутер ЈП ПП одлуки шупливи лист машина - Кина Кингдао Hegu дрво пластика

1220mm компјутер ЈП ПП шупливи лист машина за правење

Краток опис:

PC / PE / ПП шупливи Мрежа Плоча истиснување линија, ПП шупливи лист машина за правење, ПП близнак машина за правење ѕид лист, ПП производствена линија пакување кутија, ПП corrugatd s ...


 • Цена машина: 100,000-150,000 долари ФОБ
 • Испорака пристаниште: Порт Кингдао, Кина
 • Главната екструдер: SJ120 / 33
 • Ко екструдер: SJ65 / 33
 • Материјал на производот: ПП ЈП компјутер материјал
 • Ширина на производот: 1220mm
 • Дебелина на производот: 2-8mm
 • Потрошувачка на енергија: 200kW
 • детали за производот

  Услуга и поддршка

  Истрага и контакт

  Тагови производ

  PC / PE / ПП шупливи Мрежа Плоча истиснување линија, ПП шупливи лист машина за правење , ПП близнак ѕид одлуки лист машина, ПП пакување кутија производствена линија, ПП corrugatd одлуки лист машина

  PP машина шупливи одлуки лист (12)

  Ова ПП шупливи производство лист линија остварува континуирано производство на PC / PE / ПП шупливи мрежа плоча, која се однесува на изградба декорација, реклама колокација, и звучна изолација на автопат, како и пакување. ЈП / ПП шупливи мрежа плоча е идеална замена за картонска кутија во правење пакување кутија. Таа се карактеризира со мала тежина, висока јачина, браната-доказ, и анти корозија. Ширината на производите е 1220-2100 мм, а дебелината е 2 mm-12 mm.

  PP шупливи мрежа лист машина  

  Машина за слики ПП шупливи лист истиснување линија:

  1, материјал за мешање силос за PP одлуки шупливи лист машина: се користи за мешање на ПП материјал со пополнување masterbatch и боја masterbatch

  PP шупливи машина за правење плоча (6)
  2, екструдер за ПП одлуки шупливи лист машина: Специјално дизајнирани завртката и напредна контрола на системот се обезбеди одлична палатализација, висока моќност и стабилни екструдирање.

  ако клиентите сакаат да го користат recyle материјал, ние, исто така, да им овозможат на ко-истиснување линија за остварување на двоен слој ПП шупливи лист, внатрешниот слој може да се користи рециклирана ПП материјал, и горниот слој може да ги користат новите ПП материјал.

  PP шупливи машина за правење лист (1) PP машина шупливи одлуки лист (11) PP шупливи машина за правење лист (7)

  3, умре главата и калап за ПП шупливи одлуки лист машина:   можеме да им овозможат на главата умре

  PP шупливи машина за правење лист (9) PP шупливи лист калап
  Екран менувач за ПП одлуки шупливи лист машина  :Екран за брза менувач на хидрауличниот систем обезбедува краток курс на екранот се менува. Двоен-позиција во комбинација со специјални запечатување структура гарантира стабилна работа на екранот менувач.
  Мувла: Мувла усвојува висок квалитет легура на челик и Дроселиране уред да се обезбеди дури и под притисок на храна прилив на усните на мувла, и, исто така, диференцијални акција на парче гаранција горе-долу изедначена дебелина на плочата.

  ПП шупливи мрежа менувач екран
  Вакуум калибрација маса за ПП шупливи одлуки лист машина: Греење размена и ладење систем за брзо брзина во ефикасно и вообичаено калибрирање на системот за наизменично со вакуум систем, кој обезбедува калибрирање прецизност. Вакуум систем составува два независни подсистеми, така и секој е опремен со неколку основни циркулирачки вакуум линии од три-точка тип. Во меѓувреме, секоја линија носи вакуум систем кој го регулира и вакуум дисплеј систем кој се реализира дури и стабилна вакуум степен на површината плоча.

  PP шупливи машина за правење лист (4)
  Трактор за ПП шупливи одлуки лист машина : Постојат два трактори. Првиот е висока моќност, висока стапка на намалување, тип мулти-ролери, и работа со ниска брзина и голема влечна сила и е во состојба да се подготви на плоча од маса на калибрирање рамномерно и синхронизирана. Вториот е наменета за отстранување на стресот, и покрај тоа што е опремен со сечење на работ-уред за да се обезбеди валиден ширина и мазна сече на рабовите.

  pp шупливи лист машина
  Стресот смена за ПП одлуки шупливи лист машина : голема површина на напредниот режим за проводници за греење може да ефикасно отстранување на стресот на плоча и понатамошно подобрување на простота на плочата.

  PP шупливи машина за правење лист (5)
  Машина за сечење за ПП одлуки шупливи лист машина: Точни инстант должина фиксна сечење и автоматски систем за празнење нагоре-надолу во комбинација со легура на челик остар нож се оствари висок квалитет на сечење.

  PP шупливи машина за правење лист (2)

  Финалниот производ и примена од страна на ПП шупливи одлуки лист машина:

  PP шупливи лист машина (23) PP шупливи лист Машина (1)PP шупливи лист

  PP шупливи лист машина (30) PP шупливи лист машина (9)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1, гарантен термини: 

  1.1 Гарантен период: 12 месеци, почнувајќи од првиот ден на водење на машини во складиште на купувачи

  1.2 ПРОДАВАЧОТ издава: услуги и резервни делови, слободна на-наплаќаат услуги во текот на целата опрема гарантниот период.

  1.3 ДОЖИВОТНО УСЛУГИ:  Продавачот треба ДАВАЊЕ УСЛУГИ ЗА ДОЖИВОТНО продадената стока, плаќаат КУПУВАЧОТ НА ПОТРЕБНИ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ПО 12months гарантните услови.

  2, услови за испорака:

  2.1 ИСПОРАКА Состојба: ФОБ Кингдао порта.

  2.2 РОК НА ИСПОРАКА: Во рок од 60 работни дена по приемот на аконтација, продавачот треба да го информира купувачот да направи инспекција. Продавачот треба да заврши ПАКУВАЊЕ НА СТОКИ И подготвен за испорака во рок од 15 работни дена од денот на приемот продавачот целосна исплата.

  2.3 НАДЗОР товари : Продавачот треба да го информира купувачот EXACTLING LOADING време, купувачот може да организира ЗА СУПЕРВИЗИЈА НА LOADING.

  3, инспекција: 

  Кога машината ќе заврши, продавачот треба да го информира купувачот СЕ ПРАВИ проверка пред пратката, продавачот гаранција ДОБРА ИЗВЕДБА НА СИТЕ продадена GOODS.THE ПРОДАВАЧОТ преземе материјални трошоци за инспекција МАШИНА ВО ФАБРИКА продавачот. На купувачот треба да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи, ИЛИ НА КУПУВАЧОТ МОЖЕ довери ТРЕТИ PARTT да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи.

  4, инсталација и опрема пуштањето во употреба: 

  Ако купувачот бара, продавачот треба да испрати ТЕХНИЧАР ТИМ НА ФАБРИКА купувачот за инсталација и тестирање на целата линија.

  Ако некој интерес за нашите машини, ве молиме љубезно се чувствуваат слободни да не контактирате:

  Е-пошта: info@tongsanextruder.com        info@wpcmachinery.com

  Телефон: 0086-13953226564
  Тел: 0086-532-82215318

  Адреса на Вест Енд и јужната страна на Yangzhou патот, Jiaozhou Сити, Кингдао, Кина

 • WhatsApp Онлајн Chat!