Брановидни цевки машина HDPE / ПВЦ двоен ѕид брановидни цевки машина - Кина Кингдао Hegu дрво пластика

Брановидни цевки машина HDPE / PVC двоен ѕид брановидни цевки машина

Краток опис:

Материјал: HDPE / ПВЦ Апликација: наместо бетонски цевки и железо цевка процесот на производство: Loader- екструдер-Die-Формирање калапи-Cutté ...


 • ФОБ Цена: US $ 20,000-100,000 / сет
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 10 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Услуга и поддршка

  Истрага и контакт

  Тагови производ

  Материјал: HDPE / ПВЦ
  Примена:наместо бетонски цевки и железо цевка
  процесот на производство:
  Loader- екструдер-Die-Формирање калапи-машина (опционално) -Double работна станица навивач (опционално) -stacker (опционално)

  Добро ладење на системот

  dwc цевка машина за ладење умре главата брановидни цевки производство line_ 副本 dwc цевка machie екструдер dwc цевка машина за стегање челик панел дефиниција брановидни цевки машина
  параметар техника:

  HDPE 40-160mm
  модел SJSBWG-110 SJBWG-160
  дијаметар на цевка 40-110 75-160
  екструдер SJ63 / 33 + SJ65 / 33 SJ65 / 33 + SJ90 / 33
  Количина на мувла блокови 72 72
  формирање умре Ко истиснување умре
  HDPE и PVC
  модел SBWG-110 SBWG-250
  mm дијаметар на цевка 50-110 75-250
  екструдер модел SJ63 / 33 + SJ65 / 33 за HDPE SJSZ65 / 132 за PVC SJ65 / 33 + SJ75 / 33 за HDPE SJSZ80 / 156 за PVC

 • Претходно:
 • Следно:

 • 1, гарантен термини: 

  1.1 Гарантен период: 12 месеци, почнувајќи од првиот ден на водење на машини во складиште на купувачи

  1.2 ПРОДАВАЧОТ издава: услуги и резервни делови, слободна на-наплаќаат услуги во текот на целата опрема гарантниот период.

  1.3 ДОЖИВОТНО УСЛУГИ:  Продавачот треба ДАВАЊЕ УСЛУГИ ЗА ДОЖИВОТНО продадената стока, плаќаат КУПУВАЧОТ НА ПОТРЕБНИ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ПО 12months гарантните услови.

  2, услови за испорака:

  2.1 ИСПОРАКА Состојба: ФОБ Кингдао порта.

  2.2 РОК НА ИСПОРАКА: Во рок од 60 работни дена по приемот на аконтација, продавачот треба да го информира купувачот да направи инспекција. Продавачот треба да заврши ПАКУВАЊЕ НА СТОКИ И подготвен за испорака во рок од 15 работни дена од денот на приемот продавачот целосна исплата.

  2.3 НАДЗОР товари : Продавачот треба да го информира купувачот EXACTLING LOADING време, купувачот може да организира ЗА СУПЕРВИЗИЈА НА LOADING.

  3, инспекција: 

  Кога машината ќе заврши, продавачот треба да го информира купувачот СЕ ПРАВИ проверка пред пратката, продавачот гаранција ДОБРА ИЗВЕДБА НА СИТЕ продадена GOODS.THE ПРОДАВАЧОТ преземе материјални трошоци за инспекција МАШИНА ВО ФАБРИКА продавачот. На купувачот треба да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи, ИЛИ НА КУПУВАЧОТ МОЖЕ довери ТРЕТИ PARTT да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи.

  4, инсталација и опрема пуштањето во употреба: 

  Ако купувачот бара, продавачот треба да испрати ТЕХНИЧАР ТИМ НА ФАБРИКА купувачот за инсталација и тестирање на целата линија.

  Ако некој интерес за нашите машини, ве молиме љубезно се чувствуваат слободни да не контактирате:

  Е-пошта: info@tongsanextruder.com        info@wpcmachinery.com

  Телефон: 0086-13953226564
  Тел: 0086-532-82215318

  Адреса на Вест Енд и јужната страна на Yangzhou патот, Jiaozhou Сити, Кингдао, Кина

 • WhatsApp Онлајн Chat!