Пластична фолија машина Помошни машини за ПП шупливи профилот лист машина - Кина Кингдао Hegu дрво пластика

Пластична фолија машина Помошни машини за ПП шупливи профилот лист машина

Краток опис:

Карактеристики: 1. Висок степен на корисност еден шраф екструдер. 2. Тоа може да произведе стр компјутер шупливи одбор / лист. 3. дебелина е од 2mm до 20mm, со ширина од 800мм да ...


 • ФОБ Цена: US $ 20,000-100,000 / сет
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 10 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Услуга и поддршка

  Истрага и контакт

  Тагови производ

  карактеристики:

  1. Висок степен на корисност еден шраф екструдер.

  2. Тоа може да произведе стр компјутер шупливи одбор / лист.

  3. дебелина е од 2mm до 20mm, со ширина од 800мм до 2000mm.

  4. Овој лист / табла се користи главно како градежништвото, украс индустрии и така натаму.

  Машински делови листа:

  1, автоматски систем за сува храна

  2120/33 вентилираат една завртка екструдер

  3, Хидраулични екран разменувач (за 120 екструдер)

  ПП шупливи мрежа менувач екран

  4, за мерење на пумпа (за 120 екструдер)

  5, Divider

  7, Т-умре калапи

  PP шупливи лист калап

  8, вакуум калибрација единица

  1

  9, Првиот дестинации-оф единица и несакани кастри машина

  pp шупливи лист машина

  10, изпичам печка

  ко-истиснување стр мрежа шупливи пластични машина за правење (4) _ 副本

  11.Second дестинации-оф единица

  ко-истиснување стр мрежа шупливи пластични машина за правење (1) _ 副本

  12, Заштитна филм облога единица

  13, попречно машина

  14, опрема за пренос

  15, Електричен систем за контрола на


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1, гарантен термини: 

  1.1 Гарантен период: 12 месеци, почнувајќи од првиот ден на водење на машини во складиште на купувачи

  1.2 ПРОДАВАЧОТ издава: услуги и резервни делови, слободна на-наплаќаат услуги во текот на целата опрема гарантниот период.

  1.3 ДОЖИВОТНО УСЛУГИ:  Продавачот треба ДАВАЊЕ УСЛУГИ ЗА ДОЖИВОТНО продадената стока, плаќаат КУПУВАЧОТ НА ПОТРЕБНИ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ПО 12months гарантните услови.

  2, услови за испорака:

  2.1 ИСПОРАКА Состојба: ФОБ Кингдао порта.

  2.2 РОК НА ИСПОРАКА: Во рок од 60 работни дена по приемот на аконтација, продавачот треба да го информира купувачот да направи инспекција. Продавачот треба да заврши ПАКУВАЊЕ НА СТОКИ И подготвен за испорака во рок од 15 работни дена од денот на приемот продавачот целосна исплата.

  2.3 НАДЗОР товари : Продавачот треба да го информира купувачот EXACTLING LOADING време, купувачот може да организира ЗА СУПЕРВИЗИЈА НА LOADING.

  3, инспекција: 

  Кога машината ќе заврши, продавачот треба да го информира купувачот СЕ ПРАВИ проверка пред пратката, продавачот гаранција ДОБРА ИЗВЕДБА НА СИТЕ продадена GOODS.THE ПРОДАВАЧОТ преземе материјални трошоци за инспекција МАШИНА ВО ФАБРИКА продавачот. На купувачот треба да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи, ИЛИ НА КУПУВАЧОТ МОЖЕ довери ТРЕТИ PARTT да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи.

  4, инсталација и опрема пуштањето во употреба: 

  Ако купувачот бара, продавачот треба да испрати ТЕХНИЧАР ТИМ НА ФАБРИКА купувачот за инсталација и тестирање на целата линија.

  Ако некој интерес за нашите машини, ве молиме љубезно се чувствуваат слободни да не контактирате:

  Е-пошта: info@tongsanextruder.com        info@wpcmachinery.com

  Телефон: 0086-13953226564
  Тел: 0086-532-82215318

  Адреса на Вест Енд и јужната страна на Yangzhou патот, Jiaozhou Сити, Кингдао, Кина

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Онлајн Chat!