Дрво пластика WPC машина дрво пластика машина - Кина Кингдао Hegu дрво пластика

Дрво пластика WPC машина дрво пластика машина

Краток опис:

Product Description   Description of WPC products. Description of wpc products: 1, New product: The wood-plastic is a new kind of synthetic material t...


 • ФОБ Цена: US $ 20,000-100,000 / сет
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 10 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Услуга и поддршка

  Истрага и контакт

  Тагови производ

  Опис на производот
  WPC производи ПВЦ WPC производи WPC апликација WPC примена 3 

  Опис на WPC производи.

  Опис на WPC производи:
  1, нов производ: На дрво пластика е нов вид на синтетички материјал преку процесот на мешање, exruding, калибрирање, Hualing надвор и сечење,
  2, материјал: користи ПВЦ, ПП, ЈП смола или рециклирана пластика и растителни влакна (дрво во прав, лушпи, слама итн), како суровина.
  3 Предности: Овој вид на дрво пластика не само што се многу слични со природно дрво во изглед и се чувствуваат, но, исто така, имаат исти карактеристики како дрво на акцизни, planeable, sawable, неспоредлив зафат, ниско bibulous стапка, добра отпорност на влага, mothproof , отпорност на мувла, добра отпорност на киселина и алкали, анти-корозија, и има функција на отпорност на пожар. Производите не се токсични, не-загадувачките, еколошки и спаси-energied, без формалдехид, бензен и амонијак и други штетни материи.
  4, апликација: производи дрво пластика се користат во отворен кат, во близина на вода изградба, балкон, пејзаж архитектура, столчиња и клупи, огради, внатрешни врати и прозорци, мебел и др

  WPC Профил машини / WPC машина екструдер / дрво композитни пластични машина

  WPC дрво пластика состав машина вклучувајќи миксер,

  дрво Милер, WPC гранулатор, WPC Профил истиснување линија,

  брусење машина, четкање машина, втиснување машина,

  WPC конусна двојни завртка екструдери,

  WPC платформа производна линија машина.

  WPC машина / дрво композитни пластични машина / WPC истиснување ѕид панел линија

  WPC производствена линија со конусна двојни завртка екструдер

  дрво пластика композитни машина / пластика дрво WPC машина

  WPC ПРОФИЛ машина за правење (1) WPC ПРОФИЛ машина за правење (3) WPC ПРОФИЛ машина за правење (4) WPC ПРОФИЛ машина за правење (5)

  Производство на проток за дрво пластика WPC платформа машина

  1, подготовка на материјал:

  дрво во прав материјал: 80-100mesh дрво во прав, тоа може да се направени од дрво струготини, ориз лушпа, ориз слама, пченица лушпа и слама, памук Staw и земјоделството фира. машината потребно е дрво дробење и пулверизатор машина за
  пластични материјали: рециклирани ПП / ПЕ пластика по перење и дробење во снегулки. машината потребно е пластични перење и дробење линија.

  ПВЦ проток производство WPC

  2, WPC материјал мешање и гранулирање

  Мешање: стави сите материјали во машина за мешање, како што се ПП / ПЕ рециклирани снегулки, дрво во прав, хемиски адитиви
  гранулација: тоа е важно да користите висок квалитет гранулација машина да се направи WPC гранули, влага exhuasting систем е потребно за гранулација процес.

  SRL-Z серија вертикален миксер  ПВЦ топло намалување гранулација машина

  3, WPC производи третман истиснување калапи површина

  Истиснување и обликување: Нашата конусна двојни завртка екструдер е специјално дизајниран за висок квалитет на WPC производи истиснување, тоа може да се направи WPC материјал целосно измешани и се стопи и униформа, опреми со добро deisgned мувла и калибрација, онлајн сечење уред, нашите дрво пластика WPC Профил на машина може направи добар WPC производи, како платформа prodfiles, градина профили, стол профили, pergoza профили, шини систем профили.
  Површинска обработка: пескарење, четкање и втиснување процес може да се направи производи WPC со природата дрвени жито, што е добро прифатен од страна на клиентите.

  дреме четка машина CNC гравирање машина
  А мешавина на природно дрво и пластични влакна формира дрво пластика композити. Овие помогне во намалување на вкупната тежина на возилото, а за возврат, ја зголемува својата потрошувачка на гориво. Дрво пластика композити се ниски цени и еко-пријателски замена на пластични и челични компоненти во градежништвото апликации. Оттука, нивното барање е постојано расте на пазарот.
  Пазарот на дрво пластика композити е поделен по видови: Полиетилен (PE), полипропилен (PP), поливинил хлорид (ПВЦ) и други. Полиетилен врз дрво пластика композити доминираат во индустријата. Сегмент Градежништво производи се смета дека е најголем потрошувач на полиетиленски и поливинил хлорид дрво пластика композити. Автомобилски компоненти сегмент доаѓа во следната каде дрво пластика композити се користат во изработка на лесни автомобилски компоненти
  врз основа на нивната примена, овој пазар е поделен во изградба и градежни производи, платформа, мечување, индустриски и стоки за широка потрошувачка, автомобилски делови, и другите. Меѓу овие, сегмент на градежни појави како најголем во глобалниот пазар на дрво пластика композити.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1, гарантен термини: 

  1.1 Гарантен период: 12 месеци, почнувајќи од првиот ден на водење на машини во складиште на купувачи

  1.2 ПРОДАВАЧОТ издава: услуги и резервни делови, слободна на-наплаќаат услуги во текот на целата опрема гарантниот период.

  1.3 ДОЖИВОТНО УСЛУГИ:  Продавачот треба ДАВАЊЕ УСЛУГИ ЗА ДОЖИВОТНО продадената стока, плаќаат КУПУВАЧОТ НА ПОТРЕБНИ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ПО 12months гарантните услови.

  2, услови за испорака:

  2.1 ИСПОРАКА Состојба: ФОБ Кингдао порта.

  2.2 РОК НА ИСПОРАКА: Во рок од 60 работни дена по приемот на аконтација, продавачот треба да го информира купувачот да направи инспекција. Продавачот треба да заврши ПАКУВАЊЕ НА СТОКИ И подготвен за испорака во рок од 15 работни дена од денот на приемот продавачот целосна исплата.

  2.3 НАДЗОР товари : Продавачот треба да го информира купувачот EXACTLING LOADING време, купувачот може да организира ЗА СУПЕРВИЗИЈА НА LOADING.

  3, инспекција: 

  Кога машината ќе заврши, продавачот треба да го информира купувачот СЕ ПРАВИ проверка пред пратката, продавачот гаранција ДОБРА ИЗВЕДБА НА СИТЕ продадена GOODS.THE ПРОДАВАЧОТ преземе материјални трошоци за инспекција МАШИНА ВО ФАБРИКА продавачот. На купувачот треба да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи, ИЛИ НА КУПУВАЧОТ МОЖЕ довери ТРЕТИ PARTT да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи.

  4, инсталација и опрема пуштањето во употреба: 

  Ако купувачот бара, продавачот треба да испрати ТЕХНИЧАР ТИМ НА ФАБРИКА купувачот за инсталација и тестирање на целата линија.

  Ако некој интерес за нашите машини, ве молиме љубезно се чувствуваат слободни да не контактирате:

  Е-пошта: info@tongsanextruder.com        info@wpcmachinery.com

  Телефон: 0086-13953226564
  Тел: 0086-532-82215318

  Адреса на Вест Енд и јужната страна на Yangzhou патот, Jiaozhou Сити, Кингдао, Кина

 • WhatsApp Онлајн Chat!