SHMS65 200-250kgs / h ПП ЈП WPC гранули машина за правење WPC гранулатор - Кина Кингдао Hegu дрво пластика

SHMS65 200-250kgs / h ПП ЈП WPC гранули машина за правење WPC гранулатор

Краток опис:

WPC granulator machine, WPC granulation machine, WPC granule making machine 1, PE and wood composition: 60% of wood with 30% of recycled PE 2, PP and wood...


 • ФОБ Цена: US $ 20,000-100,000 / сет
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 10 комплети месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Услуга и поддршка

  Истрага и контакт

  Тагови производ

  WPC гранулатор машина, WPC гранулација машина, WPC одлуки гранули машина

  1, PE и дрво Состав: 60% од дрво со 30% од рециклирани PE

  2, PP и дрво Состав: 60% од дрво со 30% од рециклирани PP

  3, PVC и дрво Состав: 50% ПВЦ со 30% дрво

  Опис на WPC одлуки гранули машина WPC гранулатор производ

  WPC гранулација машина ПВЦ топло намалување гранулација машина

  Оваа техника се состои од паралелни двојни завртка екструдер, гранулат умре главата, гранули машина за сечење, три квалитетен воздух систем за снабдување. Паралелниот двојни завртка усвојува модуларен изградба, со предностите на сите опрема затворање и силна само-чистење. Цевката има добра издувните ефект. легура черупка би-метални е на абење отпор и отпорност на корозија. Машините може да се комбинираат слободно во согласност со процесот на карактеристиките материјал и производство, така што е на широко се користат. Die глава е направен од висок квалитет мувла челик, под силно третман хром позлата. разумен дистрибуира материјал водење канал може да се обезбеди единствен истиснување на гранули без меѓусебно влијание. единствена три-димензионални ладење структура и нов тип на режим мулти моќни вентилатор за ладење на направи ефект на ладење подобро. Покрај тоа, прецизна машина обезбедува дури и мазна површина на производите. регулација на фреквенцијата брзината задоволува различни барања гранулација. Оваа производна линија има карактеристики на висока ефикасност производство, ниска потрошувачка на енергија, итн, особено се однесуваат на процесот на гранулација WPC.

  Машина за слики на WPC гранули машина за правење WPC гранулатор

  1, паралелни двојно завртка екструдер за WPC гранулатор: со exhuasting влага систем

  Дрво пластични гранулатор

  2, умре главата за WPC одлуки гранули машина WPC гранулатор: топла сечење со чад sunction

  WPC гранулација машина линија (1)

  3, ладење уреди за WPC гранули машина за правење WPC гранулатор: три чекори вентилатор за ладење со материјал силос

  WPC гранулација машина WPC гранулација машина

  Завршно WPC гранули од страна на нашите WPC одлуки гранули машина WPC гранулатор

  WPC гранули машина за правење (1)

  Модел за WPC одлуки гранули машина WPC гранулатор:

   модел капацитет   материјал главната моќ  екструдер
  SHMS60 150-200kg / h  ПП ЈП PVC и дрво состав 37kw Паралелно двојни завртка екструдер
  SHMS65 200-250 kg / h  ПП ЈП и дрво состав 55kw Паралелно двојни завртка екструдер
  SHMS75 300-350 kg / h   ПП ЈП и дрво состав 110 kW Паралелно двојни завртка екструдер
  SHMS92 450-500 kg / h   ПП ЈП и дрво состав 132kw Паралелно двојни завртка екструдер
  SJMS65 / 132 150-200 kg / h  ПП ЈП PVC и дрво состав 37 kW Конусна двојни завртка екструдер
  SJMS80 / 156 250-300 kg / h ПП ЈП PVC и дрво состав 75 kW Конусна двојни завртка екструдер
  SJMS92 / 188 400-500 kg / h ПП ЈП PVC и дрво состав 110 kW Конусна двојни завртка екструдер

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1, гарантен термини: 

  1.1 Гарантен период: 12 месеци, почнувајќи од првиот ден на водење на машини во складиште на купувачи

  1.2 ПРОДАВАЧОТ издава: услуги и резервни делови, слободна на-наплаќаат услуги во текот на целата опрема гарантниот период.

  1.3 ДОЖИВОТНО УСЛУГИ:  Продавачот треба ДАВАЊЕ УСЛУГИ ЗА ДОЖИВОТНО продадената стока, плаќаат КУПУВАЧОТ НА ПОТРЕБНИ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ ПО 12months гарантните услови.

  2, услови за испорака:

  2.1 ИСПОРАКА Состојба: ФОБ Кингдао порта.

  2.2 РОК НА ИСПОРАКА: Во рок од 60 работни дена по приемот на аконтација, продавачот треба да го информира купувачот да направи инспекција. Продавачот треба да заврши ПАКУВАЊЕ НА СТОКИ И подготвен за испорака во рок од 15 работни дена од денот на приемот продавачот целосна исплата.

  2.3 НАДЗОР товари : Продавачот треба да го информира купувачот EXACTLING LOADING време, купувачот може да организира ЗА СУПЕРВИЗИЈА НА LOADING.

  3, инспекција: 

  Кога машината ќе заврши, продавачот треба да го информира купувачот СЕ ПРАВИ проверка пред пратката, продавачот гаранција ДОБРА ИЗВЕДБА НА СИТЕ продадена GOODS.THE ПРОДАВАЧОТ преземе материјални трошоци за инспекција МАШИНА ВО ФАБРИКА продавачот. На купувачот треба да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи, ИЛИ НА КУПУВАЧОТ МОЖЕ довери ТРЕТИ PARTT да се дојде до ФАБРИКА продавачот да го стори инспекциски работи.

  4, инсталација и опрема пуштањето во употреба: 

  Ако купувачот бара, продавачот треба да испрати ТЕХНИЧАР ТИМ НА ФАБРИКА купувачот за инсталација и тестирање на целата линија.

  Ако некој интерес за нашите машини, ве молиме љубезно се чувствуваат слободни да не контактирате:

  Е-пошта: info@tongsanextruder.com        info@wpcmachinery.com

  Телефон: 0086-13953226564
  Тел: 0086-532-82215318

  Адреса на Вест Енд и јужната страна на Yangzhou патот, Jiaozhou Сити, Кингдао, Кина

 • WhatsApp Онлајн Chat!